Електромонтажні роботи, ремонт електропроводки, Київ, Дніпропетровськ, Одеса, Житомир, Вінниця, Миколаїв

У нашій країні людям не вистачає грошей для купівлі нового житла. Вторинний ринок квартир, тобто квартир «б.в.» стає все більш популярним. Перше, що роблять новосели після покупки - це готуються до ремонту. Але ремонтувати потрібно не тільки стіни, підлогу, і стеля, але й електричну проводку.  

викликати електрика у Києві,Дніпропетровську,Вінниці,Житомирі, Одесі, Миколаеві

Як правильно виконати електромонтажні роботи ? В минулому столітті, коли це житло будували, розраховували на енергоспоживання квартири 1-2 кВт, а зараз воно легко може доходити до 10 кВт. Майже у всіх є пральна машина, мікрохвильова піч, праска, фен, пилосос, електротостер, електрогриль і т.д. Більшість з цих приладів з легкістю споживають 1-2 кВт, але ж вони можуть бути включені одночасно! Міняти доведеться навіть електролічильник. Сучасний електролічильник розрахований на струм не менше 50 А.

Але як приступити до 
ремонту електропроводки ? Для цього існують певні правила. Вони допоможуть Вам економити час, гроші і здоров'я.  

Правило перше
Ремонт електропроводки  почніть з проекту. Визначте, які прилади будуть стояти в кожній кімнаті. Яке там буде освітлення , де будуть розетки і вимикачі. На якій висоті їх потрібно встановити? Раніше було загальноприйнято встановлювати розетки на висоті 80-90 см, а вимикачі 150-160 см від підлоги.

Тепер прийшла інша мода: розетки на висоті 30-40 см, а вимикачі 80-90 см. Виняток встановлюють розетки на кухні, там вони монтуються на висоті 10 см від рівня стільниці. Не економте на розетках, краще ставити їх на відстані не більше 3 м один від одного.

Правило друге

Замінювати електричну проводку  при ремонті потрібно відразу і цілком. По-перше, тому, що раніше використовували алюмінієві дроти, а вони недовговічні і мають багато дуже істотних недоліків. По-друге, при ремонті електропроводки  не можна з'єднувати алюмінієві дроти і мідні. По-третє, заміна електричної проводки  робота, пов'язана зі штроблення стін. Краще зробити її в квартирі без меблів, тому що буде багато бруду і незручностей.  

Правило третє  

Перед заміною електропроводки  розрахуйте споживання електроенергії. Складіть потужності електроприладів, що будуть одержувати живлення від однієї лінії (одного автомата). Прийнято, що від одного автомата були підключеніне більше 5 розеток. Сумарна потужність навантажень цих розеток повинна бути не більше 5 кВт. Перетин дроту для розеток 2,5 квадрата. Автомат ставитися на струм не більше 25 А. Перетин дроту на освітлення не менше 1,5 квадрата. Потужність приладів освітлення не більше 3 кВт. Автомат ставиться на струм не більше 16 А.

Правило четверте

Не економте на матеріалах. Кабель краще брати ВВГнг 3х2,5 і ВВГнг 3х1,5. Вибирайте розетки, коробки і вимикачі середньої цінової категорії. Критерієм оцінки повинно бути якість виконання контактних з'єднань (краще хромовані або нікельовані контакти), термостабільна основа (краще кераміка).

Автоматів у 
електрощитку повинно бути стільки, скільки у вас окремих ліній з освітленням і розетками. Для вологих приміщень бажано використовувати (пристрій захисного відключення)ПЗВ або диференціальні автомати. Ці пристрої захищають людей від електротравм, у разі їх торкання за оголені дроти і частини обладнання, що знаходиться під напругою.  

Правило п'яте

На місці з'єднання електропроводки розташовуються електрокоробки. Вони повинні бути в доступних місцях, електромонтажні роботи  не повинні закривати легкий доступ до коробок. Електрощиток  краще поставити всередині квартири, тоді кількість автоматів і ПЗВ  ви можете вибрати самі і легко розширити їх кількість.

Правило шосте

Потрібно грамотно виконувати з'єднання електропроводів. Зараз в моді колодки wago і їм подібні для швидких з'єднань. Вони, звичайно, прискорюють монтаж, але якщо ви хочете 100% надійність з'єднань, то краще використовувати скрутку з наступною пайкою або зварюванням. Справа в тому, що колодки дають точковий контакт і це місце може з часом сильно грітися. Скручування і пайка дають плями контакту, площею кілька квадратних сантиметрів!

Правило сьоме

Здійснюючи ремонт електропроводки завжди думайте про майбутнє. Залишайте резервні автомати, розетки, коробки. Все з часом псується і потрібно зробити роботу так, щоб ремонт або доповнення проводки були максимально простими, щоб згодом не було болісно боляче за витрачені час і гроші.

Правило восьме (найважливіше!)

При роботі електропроводки необхідно завжди дотримуватися правил техніки безпеки і чітко розуміти що і для чого ви робите! Якщо у вас немає електротехнічної освіти, то не здумайте починати міняти електропроводку в квартирі своїми руками . Обов'язково найміть фахівців які якісно виконають електромонтажні роботи !

Будь-які зміни у квартирній електропроводці в обов'язковому порядку вимагають складання та затвердження проекту і повинні виконуватися тільки атестованими електриками.Після виконання електромонтажних робіт  виконуються вимірювання опору ізоляції,петля фаза-нуль .Також складаються акти прихованих робіт та виконавча документація на електромонтажні роботи.

Щоб взнати вартість електромонтажних робіт в Києві, Дніпрі, Вінниці, Житомирі, Одесі,Харкові телефонуйте за телефонами вказанними в розділі Контакты нашого сайту. 


Вернутся назад