Однією з найважливіших робіт під час ремонту квартири є організація зручного та безпечного електропостачання. Особливо заміна електропроводки необхідна в квартирах старого житлового фонду, або в радянській квартирі електропроводка, в якій не розрахована на сучасне споживання електроенергії та вимоги безпеки.
У процесі заміни електропроводки електрощиток зазвичай переносять у квартиру – така схема хороша вже тим, що можна зробити все на власний розсуд, не обмежуючи свої потреби відсутністю вільного місця в поверховому щиті. Тим більше що потужним приладам таким як бойлер, пральна машина, електродухівка потрібні окремі лінії із захисними пристроями. Як правильно зробити електричну схему щоб вона була безпечною, надійною та зручною.
Загальні правила
Якому щитку віддати перевагу – металевому чи пластиковому, що вбудовується чи навісному – залежить від вибору клієнта, а також від виду стін. Пластиковий бокс для квартири набагато зручніший і естетичніший. Зазвичай замовники віддають перевагу вбудованому електрощиту, але в бетонних стінах складно видовбати нішу необхідного розміру, тому частіше використовується навісний щиток. Встановлюють щиток так, щоб до нього був вільний та зручний доступ, на висоті 1,5 м від підлоги та не ближче 0,5 м від інженерних комунікацій та водопостачання.
При виборі розміру електрощита потрібно врахувати, що в ньому потрібно залишити вільними кілька модулів, оскільки згодом у квартирі може з'явитися додаткове електроустаткування, яке потребує окремої лінії електроживлення.
Не забувайте про обов'язкове нанесення пояснювальних написів, щоб у процесі експлуатації будь-якої миті можна було розібратися, де який автомат встановлений і що від нього живиться.
Типова схема електропостачання двокімнатної квартири
Пропонуємо для двокімнатної квартири однофазну електричну схему з набором автоматичних вимикачів та ПЗВ, яка складена відповідно до будівельних норм ДБН В.2.5-23-2003.
Проведення електромонтажних робіт у квартирі передує монтаж необхідних захисних автоматів у загальному поверховому електрощиті. Тут необхідно встановити вхідний автомат диференціального захисту, який захищатиме електросхему всієї квартири, у тому числі електролічильник. Як вступний автомат ми рекомендуємо застосовувати захисний автомат ETI зі збільшеною здатністю 6 кА і струмовою уставкою 100 мА.
Такий вибір обумовлений необхідністю забезпечення селективності захисту через більш високе навантаження на вступному кабелі. Після вступного автомата встановлюємо в поверховий щит лічильник електроенергії.
Електричний щит у квартирі
Наявність дорогої високочутливої ??техніки змушує багатьох замовників за нашою рекомендацією замислитись про встановлення в квартирі додаткового захисту – реле напруги. Захисна реле напруги захистить Вашу техніку від неприємних сюрпризів, а Вас від зайвих фінансових витрат та нервових стресів. Тепер переходимо до схеми квартирного щитка.
На лінії споживачів, з корпусом яких безпосередньо стикається людина (пральна машина, посудомийна машина, електричний бойлер, електродуховка) ми рекомендуємо встановлювати окремий диференціальний автомат (ПЗВ+захисний автомат). Така схема дозволяє відокремити кожен апарат від загальної схеми і зрозуміти яка техніка вийшла з ладу.
Освітлення ми зазвичай розділяємо на кілька груп: коридор + ванна кімната, кімнати, кухня. Це зроблено для більшої зручності: у разі спрацювання автомата у першій групі освітлення, друга та третя групи залишаються у робочому стані.
Обов'язково у квартирному щиті має бути нульова шина та шина заземлення.
Ось такі загальні рекомендації або поради для електромонтажу в квартирі. Наша компанія пропонує виконання електромонтажних робіт будь-якої складності та монтаж заземлення, в квартирі, будинку, офісі.
Якщо Вас цікавить вартість електромонтажу, Ви можете звернутися до нас та наші інженери виконають попередній розрахунок вартості.
Гарантія на електромонтажні роботи становить 12 місяців з моменту виконання робіт. Гарантія на обладнання та матеріали надається на умовах офіційної гарантії від виробника.